MicroStrategy, 821,7 milyon dolar karşılığında 12.000 Bitcoin daha satın alarak, kurumsal yazılım üretimi alanındaki lider konumunu pekiştirdi. Bu alım, şirketin yaklaşık dört yıl önce kripto para birimine yatırım yapmaya başlamasından beri gerçekleştirdiği en büyük ikinci satın alma olarak kayıtlara geçti.

MicroStrategy'nin Bitcoin Varlıkları Artıyor: 205.000 Token'a Ulaştı

Bu son satın alma ile MicroStrategy'nin toplam Bitcoin varlıkları yaklaşık 205.000 token'a ulaştı. Şirketin toplam yatırım değeri, 14 milyar doları aşarak, dijital para piyasasındaki etkisini artırıyor. Virginia merkezli Tysons Corner şirketi, bu alımları 26 Şubat ile 10 Mart arasında gerçekleştirdiğini ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na sunduğu dosyada açıkladı.

MicroStrategy ve Bitcoin: Enflasyon Koruması ve Yatırım Stratejisi

MicroStrategy'nin başkanı ve kurucu ortağı Michael Saylor, 2020 yılında enflasyon koruması ve nakit tutmaya alternatif olarak Bitcoin yatırımına başladı. Şirket, 2024'ün ilk üç ayında 1 milyar doların üzerinde Bitcoin harcayarak, geçen yılın toplam alımının yarısından fazlasını gerçekleştirdi. Saylor'un yatırım yapmaya başladığı dönemden bu yana, Bitcoin'in değeri yaklaşık %675 oranında artış gösterdi.

Editör: Halit Alptekin