Milliyetçi Hareket Partisi'nin lideri Devlet Bahçeli, Ankara Anıttepe Ortaokulu'nda seçim için oy kullanma işlemi gerçekleştirdi. Bahçeli'nin yüzündeki morluklar dikkat çekti.

Gazeteci Murat Çelik'e göre, Bahçeli'nin yüzündeki morluklar ve omuzundaki kırık, bir ev kazası sonucu meydana geldi. Buna karşın genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Parti içi kaynaklara göre ise, liderin kolunda yaklaşık 20 cm'lik bir çatlak bulunmakta ve bu yüzden bir süre kolunu sargıda tutması gerekecek.

Oy Sonrası Sonrası Açıklamaları

Oy verme işlemini tamamladıktan sonra basın mensupları ile bir araya gelen Devlet Bahçeli, yeni yüzyılın ilk yerel seçimlerinin gerçekleştirildiğini belirtti.

 Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Değerli basın mensupları yeni yüzyılın mahalli idareler seçiminin ilkini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Başarılar diliyorum. Milletimiz için devletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah çok daha güzel günler, çok daha güzel seçimler yaşanacaktır. Şimdiden tüm milletimize teşekkür ediyorum."

Benzer Bir Kaza Daha Geçirmişti 

Bahçeli'nin geçmişte de benzer bir kaza geçirdiği biliniyor. Partisinin 14. Olağan Büyük Kurultayı öncesi bir ters hareket sonucu omzunu incitmiş ve kolunu sargıya almıştı. Partinin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla, Bahçeli'ye geçmiş olsun dilekleri iletildi.

Seçim sonuçlarını, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi'nde takip edeceğini belirten Bahçeli, partililere ve destekçilere olan inancını yineledi.

Editör: Merve Öney