İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim gününde ailesiyle birlikte oy kullanacaklarını belirten bir videoyu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. İmamoğlu, videonun altına eklediği mesajda tüm İstanbulluları oy kullanmaya teşvik etti ve seçimlerin hem İstanbul'a hem de ülkeye faydalı olmasını temenni etti.

İmamoğlu'nun Seçim Mesajı

İmamoğlu'nun sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Ailece oyumuzu kullanmaya gidiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı da oy kullanmaya davet ediyorum. Seçimlerin ülkemize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi. Bu mesajla birlikte İmamoğlu, demokratik katılımın önemine vurgu yaparak, vatandaşların seçimlere aktif katılımını istedi.

İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Türkiye'nin her yerinde İstanbul'da yerel seçim yaşıyoruz. Ramazan ayındayız, dilerim ve isterim ki bugün Ramazan ayının o bütün güzel duygularının yaşandığı ve hem oy kullanma esnasında hem sonrasında, hiçbir sorunun hiçbir sıkıntının olmadığı. Sandık iradesinin kimsenin hakkına sıkıntı gelmeden sonuç neyse vatandaşımız kime oy kullanmışsa onun en doğru şekliyle sonucun ilanıyla göreve başlamasını, bu seçimin problemsiz geçmesini elbette diliyoruz. 

Bugün aslında benim için duygusal bir gün. 5 yıllık emeğin helalleşmesini yaşıyoruz. 

Bugün ailemizle eşimle ve iki oğlumla birlikte oylarımızı kullandık. Oy, demokraside vatandaşlarımızın kutsal hakkıdır ve bu hakkın sandığa atıldığı an itibariyle korunması da şarttır. Elbette bunun korunması ve muhafaza edilmesiyle ilgili kurumlar bellidir ama ne yazık ki bazı konulardaki eksiklikler giderlmediği için sandığın muhafaza edilmesi, şahitliğin ötesinde görev alan vatandaşlarımızla birlikte yürütülmekte. Umarım çağdaş bir seviyeye ulaşır, ülkemizde oy kullanma biçiminin, oy sayım biçiminin ve sonuca dönüşmesinin hiçbir sorun yaşanmayacağı şekilde var olmasını da ilerleyen seçimlerde ve yıllarda hep birlikte yaşarız. "

Editör: Merve Öney