İstanbul ve Ankara'da, yerel seçimlerin kritik isimleri sandık başına gitti. Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Kağıthane'deki İmece İlkokulu'nda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Mansur Yavaş ise Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde oylarını kullandı.

İstanbul'da Murat Kurum'un Açıklamaları

Murat Kurum, oy kullanma işlemi sonrası yaptığı açıklamada, son üç ayda projelerini İstanbul halkı ile paylaştıklarını ve büyük bir destek gördüklerini belirtti. Kurum, "Oyumuzun ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi ve seçim gününün demokrasi şöleni olmasını temenni etti. Ayrıca, seçmenlere oylarını kullanma çağrısında bulunarak, destek veren tüm parti liderlerine teşekkürlerini iletti.

Ankara'da Mansur Yavaş'tan Sandık Çağrısı

Mansur Yavaş, oy kullanma işlemi sonrasında yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarından emin olduklarını ve Ankara için hayırlı olmasını dilediğini söyledi. Yavaş, vatandaşları akşam belediye binası bahçesinde toplanmaya davet etti.

Yavaş, “Seçimlerin sonucu hakkında hiçbir tereddütümüz yoktur. Akşam 21.00'den sonra belediyenin bahçesinde buluşmak üzere" ifadelerini kullandı.

Turgut Altınok Oyunu Kullandı

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, seçim gününde Kocatepe İlkokulu'nda bulunan 4382 numaralı sandıkta oy verme işlemini gerçekleştirdi.

Oy kullanımının ardından basın mensuplarına demeç veren Altınok, demokrasinin bireylerin serbest iradelerinin bir göstergesi olduğunu vurguladı. Altınok, "Vatandaşın iradesine büyük bir saygı göstermeli ve korumalıyız. Şu an bulunduğumuz Ankara, ülkemizin başkenti ve yüzüdür; aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş destanının kaleme alındığı yerdir. Bu seçimlerin hem ülkemize hem de Ankara'ya hayırlar getirmesini diliyorum. Umarım kazanan tüm şehirlerimiz olur." ifadelerini kullandı.

Editör: Merve Öney