Londra Metrosu için çalışan demiryolu sendikası RMT, Pazartesi'den Perşembe'ye kadar sürecek grevleri, Transport for London (TfL) operatörüyle yapılan müzakerelerde ilerleme kaydedildiğini açıklayarak askıya aldı. RMT genel sekreteri Mick Lynch, "Bugün yapılan olumlu tartışmalar sonucunda, üyelerimiz için ücret anlaşmasına yönelik müzakerelerin daha sağlam bir temel üzerinde yürütülebileceği ve önemli miktarda ek finansman sağlanması gerektiği sonucuna vardık" dedi.

Grev Eyleminin Askıya Alınması ve Müzakere Süreci
Lynch, bu gelişmelerin grev eyleminin askıya alınmasına yol açtığını belirtti. Ayrıca, TfL ile anlaşmazlığın çözümüne yönelik uygun bir anlaşma ve çözüm geliştirmek için acil müzakerelere başlamayı sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

TfL'den Ek Fon ve Yolcu Uyarısı
TfL, Londra'nın belediye başkanının sendikalarla sürdürülebilir müzakereler için ek fon sağlayabildiğini açıkladı. Ancak grevin geç bir aşamada kaldırılması nedeniyle, yolcuları Pazartesi günü yaşanabilecek aksamalar konusunda uyardı. TfL sözcüsü, "Şimdi sağlanan bu fonları mevcut anlaşmazlığı çözmek için nasıl kullanacağımızı tüm sendikaların temsilcileriyle görüşeceğiz" dedi.