Kurumlar vergisinin, 2023 hesap dönemine ait beyanname verme ve tahakkuk eden vergilerin ödenmesine ilişkin süreler bugün dolacak. Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kurumlar vergisi mükelleflerinin, 2023 hesap döneminde elde ettikleri kurum kazançlarının vergilendirilmesi için bugün gün sonuna kadar beyannamelerini vermeleri önem taşıyor.

"Form Ba" ve "Form Bs" Bildirimleri İçin Son Gün

Ayrıca, 2024-Mart dönemine ilişkin "Form Ba" ve "Form Bs" bildirimleri de bugün gün sonuna kadar verilebilecek.

Bakan Bolat: Türkiye-Makedonya ticaret hedefi 1 milyar dolar Bakan Bolat: Türkiye-Makedonya ticaret hedefi 1 milyar dolar

Beyanname ve Ödeme Yöntemleri

Kurumlar vergisi beyannamesi, Dijital Vergi Dairesi üzerinden elektronik ortamda doldurulabiliyor. Tahakkuk eden kurumlar vergisi ödemeleri de Dijital Vergi Dairesi'nden veya GİB Mobil Uygulaması üzerinden, anlaşmalı bankaların kredi ve banka kartları veya banka hesabından, yabancı ülkede faaliyet gösteren bankaların kartlarıyla ya da anlaşmalı bankaların şubelerinden gerçekleştirilebiliyor.

Alternatif Ödeme Kanalları

Vergi ödemeleri internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık gibi alternatif ödeme kanallarından ya da PTT işyerlerinden de yapılabiliyor.

Editör: Halit Alptekin