Kripto piyasasında zirve Fantom’un! Kripto piyasasında zirve Fantom’un!

Kripto yatırım firması BlockTower Capital, dolandırıcıların gerçekleştirdiği siber saldırı sonucunda ana hedge fonunun ele geçirildiğini ve kısmen boşaltıldığını açıkladı. Kimliklerinin açıklanmasını istemeyen kaynaklara göre, fonlar hala kayıp ve bilgisayar korsanı henüz yakalanamadı.

1,7 Milyar Dolarlık Varlık Yönetimi

Veri sağlayıcısı PitchBook'a göre, BlockTower Capital'in yönetimi altında 1,7 milyar dolarlık varlık bulunuyor. Saldırı sonrası, firma blok zinciri adli tıp analistlerini istihdam ederek paranın nasıl çalındığını belirlemeye çalışıyor ve sınırlı ortaklarını soygun hakkında bilgilendirdi.

Kripto Hackleri Artıyor

Araştırma firması TRM Labs'a göre, kripto hackleri dijital varlık endüstrisini sarsmaya devam ediyor. Dolandırıcılar geçen yıl projelerden yaklaşık 1,7 milyar dolar çaldı. 2017 yılında kurulan BlockTower Capital'in Miami ve New York'ta ofisleri bulunuyor. Firma, fungible olmayan token geliştiricisi Dapper Labs, oyun stüdyosu Sky Mavis ve başarısız TerraUSD stablecoin'in yaratıcısı Terraform Labs gibi şirketlere yatırım yapmıştı. 2022 yılında 150 milyon dolarlık bir girişim fonu oluşturmuştu.

Editör: Halit Alptekin