Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden Jack Dorsey, kripto para birimi Bitcoin'in değerinin 2030 yılına kadar 1 milyon doları aşacağını öngörüyor. NTV'nin aktardığına göre, Twitter'ın kurucusu ve eski CEO'su Dorsey, Amerikan medya kuruluşu Pirate Wires'a yaptığı değerlendirmede Bitcoin'in büyük bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Jack Dorsey ve Bitcoin Tahmini

Kripto piyasasında zirve Fantom’un! Kripto piyasasında zirve Fantom’un!

Dorsey, Bitcoin'in geleceğine dair öngörülerini "Bu rakama ulaşacağına ve ötesine geçeceğine inanıyorum" sözleriyle ifade etti. Şu anda yaklaşık 61,200 dolar civarında işlem gören Bitcoin'in, Dorsey'in tahminini gerçekleştirmesi için yüzde 1500'den fazla değer kazanması gerekiyor.

Bitcoin Ekosistemine Övgü

Bitcoin ile ilgili en dikkat çekici unsurlardan biri olarak ekosistemi ve kuruluş hikayesini gösteren Dorsey, kripto para biriminin yükselişinin, onu geliştirmeye adanmış kişilerden kaynaklandığını vurguladı. Kripto piyasasında öne çıkan bir diğer isim olan Ark Invest CEO'su Cathie Wood ise Bitcoin'in değerinin 2030 yılına kadar 1,5 milyon dolara ulaşabileceğini öne sürmüştü.

Editör: Halit Alptekin