Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük poliüretan sistem evi Kimpur, Ravago ile stratejik bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

Bu anlaşma, Kimpur’un kapasitesine büyük bir katkı sağlayacak.

Kapasite Artışı ve Üretim Tesisi Taşınması

Anlaşma kapsamında, Ravago’nun “Ravapol” ticari isimli tüm poliüretan sistemlerinin üretim, satış ve pazarlama faaliyetleri Kimpur tarafından yürütülecek. Ravago’nun mevcut poliüretan üretim tesis ve ekipmanları Kimpur’un Düzce tesisine taşınacak, bu da Kimpur’un kapasitesine yaklaşık 85 bin ton ekleyecek.

Üretim Kapasitesi 256 Bin Tona Çıkacak

Gebze ve Düzce tesislerinin mevcut toplam üretim kapasitesi 171 bin tondan, yeni yatırımla 256 bin tona çıkacak. Letonya tesisindeki 25 bin tonluk kapasite ile Kimpur’un toplam global kapasitesi 281 bin tona ulaşacak.

Devir İşlemleri ve Yasal Süreçler

Devir işlemlerinin 15 Haziran 2024’te başlaması ve yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Gerekli yasal prosedürlerin tamamlanması için ilgili mercilere başvurular yapılacak ve gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacak.

Hisse Performansı

Borsada KMPUR koduyla işlem gören şirket payları yıllık bazda yüzde 65,18 oranında prim sağladı. Hisse, gün içinde 62-63,45 lira aralığından işlem gördü ve yüzde 2,9 oranında yükselerek 62,1 lirayı test etti.

Editör: Merve Öney