İyi Parti lideri Meral Akşener, seçimlerin ardından gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Akşener, "Seçimlerin hemen ardından olağanüstü seçimli kongre düzenleme kararı aldık," ifadeleriyle partisinin yol haritasından bahsetti. Sözlerine ek olarak, seçim süreci boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yaptığı çağrıları hatırlatan Akşener seçim sonuçlarına dair değerlendirmelerde bulundu.

Akşener'den Erdoğan'a Mesaj

Akşener, "Her konuşmamda Erdoğan'a çağrılar yaptım. AK Parti'nin azalan oy oranlarıyla dün gece karşı karşıya kalındı," diyerek seçim sonuçlarının bir yüzleşme olduğunu vurguladı. Ayrıca, "Umuyorum ki artık Türkiye'nin tüm kesimlerinin cumhurbaşkanı olma gerekliliğini anlamıştır," sözleriyle birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Sonuçların hayırlı olmasını dileyerek, tüm belediye başkanlarını tebrik eden Akşener sözlerine şöyle devam etti: ''Seçimlerin Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına yakışır şekilde tamamlanmış olmasını, ülkemizin köklü demokrasi geleneği için önemli buluyorum. Milletin sandıkta gösterdiği irade tartışılamaz. İyi Parti olarak yola çıkma gerekçemiz bunu sağlamaktır. Ortaya koyduğumuz siyaset anlayışıyla seçmeni veli nimet olarak gördük. Milletin iradesini başımızın tacı bildik. Milletimiz 1 il, 23 ilçe, 7 beldede İyi Parti'ye emanet etti. Bu kıymetli emanet için teşekkür ediyoruz. Seçim süreci boyunca gayretleriyle emekleriyle Türkiye'mizin dört bir yanında hakkıyla temsil eden tüm belediye başkan adaylarımıza sahada gece gündüz çalışan teşkilatlarımıza kar kış sıcak demeden koşturan gençlerimize ev ziyaretleriyle çalmadık kapı bırakmayan kadınlarımıza maddi manevi desteklerini esirgemeyen üye ve gönüllülerimize sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Aynı zamanda ilçe meclis üyelerimize il genel meclisi adaylarımıza ayrıca en derin teşekkürlerimi sunuyorum. Allah her birinden razı olsun.''

Editör: Merve Öney