Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, 31 Mart yerel seçimlerinin barışçıl ve güvenli şekilde gerçekleşmesine ilişkin memnuniyetini dile getirdi. Yerel yönetimlerle iş birliğinin güçlendirilmesi ve başkentin ekonomik, sosyal, eğitimsel ve hukuki gelişimi için çalışmaların süreceği vurgulandı.

Seçim Sonrası Yapısal Reform Vurgusu

Seyit Ardıç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, seçim sürecinin tamamlanması ile ekonomik ve sosyal alanda yapısal reformların gerçekleşeceği bir dönemin başlayacağını belirtti. Ankara Sanayi Odası'nın yerel yönetimlerle işbirliğini daha da güçlendireceğini ve "başkentin sanayisinden sanayinin ve teknolojinin başkentine" hedefine ulaşmak için belediye başkanlarından destek beklediğini ifade etti.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Baran'ın Görüşleri

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, önümüzdeki dört yılın hem şehirler hem de Türkiye açısından iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Baran, vergi konusu başta olmak üzere yapısal reformların hayata geçirilmesinin Türkiye ekonomisinin ilerlemesi için önemli olduğunu belirtti. Ankara'daki ticari hayatın canlanması ve ulaşımın kolaylaştırılması gibi konulara dikkat çekti.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yöneticilerinden Çamur'un Değerlendirmesi

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Başkanı Levent Çamur, seçim süreçlerinin ülkeyi ekonomi gündeminden uzaklaştırdığını belirterek, iş dünyasının seçim sonrası süreçteki beklentilerini sıraladı. Yatırım ortamının iyileştirilmesi, finansmana erişimin kolaylaştırılması ve enflasyon ile faiz dengesinin oturtulması gibi konulara vurgu yaptı.

Editör: Halit Alptekin