Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 31 Mart'ta gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından önemli değerlendirmelerde bulundu.

Seçimlerin kazananının Türkiye'nin demokrasisi olduğunu vurgulayan Sabancı, ülkenin bu önemli demokratik süreci barış içinde tamamlamasının memnuniyet verici olduğunu belirterek seçim sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını diledi.

Yerel Yönetimlerin Artan Önemi

Sabancı, günümüz dünyasında yerel yönetimlerin üzerine düşen sorumlulukların arttığına işaret ederek, seçilmiş yetkililerin bu sorumlulukların farkında olması gerektiğini ifade etti. İklim değişikliği gibi global sorunlarla mücadelede yerel yönetimlerin önemli bir role sahip olduğunu vurgulayan Sabancı, bu kapsamda alınacak aksiyonların vatandaşların yaşam kalitesini doğrudan etkileyeceğini belirtti.

Ekonomik Büyüme ve Sürdürülebilirlik Fırsatı

Yerel seçimlerin ardından Türkiye'nin karşısında bulunan seçimsiz dört yıllık dönemi değerlendiren Sabancı, bu zaman zarfının, enflasyonun düşürülmesi, makroekonomik dengelerin sağlanması ve sürdürülebilir büyüme yoluna dönülmesi açısından büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin sahip olduğu potansiyelin farkında olduğunu ifade eden Sabancı, bu potansiyelin gerçekleştirilmesi için mevcut ekonomik program ve normalleşme adımlarına kararlılıkla devam edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Toplumun her kesiminin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bu hedefe ulaşabileceğine olan inancını paylaştı.

Editör: Merve Öney