İstanbul ve Ankara'da bayram dönüşü yaşanabilecek trafik yoğunluğunu hafifletmek amacıyla, kamyon, tır, çekici, tanker ve diğer ağır tonajlı araçların şehir merkezlerine girişi geçici olarak durduruldu. Bu kısıtlama, 15 Nisan saat 05.00'e kadar devam edecek.

İstisnalar ve İzin Verilen Durumlar

İstanbul Valiliği, İçişleri Bakanlığı’nın Trafik Tedbirleri Genelgesi'ni referans alarak, bazı kritik ihtiyaçların tedarik sürecinin aksamaması için önemli bir açıklama yaptı. Bozulabilir gıdalar, dondurulmuş ürünler, canlı ve kesme çiçekler, ilaçlar ve tıbbi malzemeler ile akaryakıt taşıyan araçlara, ana arterler dışındaki güzergahlarda ve zorunlu durumlarda ana arterlerde kısa süreli geçiş izni verileceği belirtildi.

Genel Trafik Düzenlemesi

Merakla beklenen emekliye destek paketi neleri kapsıyor? Merakla beklenen emekliye destek paketi neleri kapsıyor?

Böylece, şehirlerarası trafiğin yoğun olduğu bayram dönüşünde, büyük araçların trafiği daha fazla aksatmaması için önlemler alınmış oldu. Bu düzenlemeyle, hem trafik akışının daha düzenli olması hem de olası kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor. Trafik yönetimi, bayram tatilinin sona ermesi ve normal iş günlerine dönüş sürecinde, vatandaşların daha az trafik sıkıntısı yaşaması için bu kararı uygulamaya koydu.

Editör: Halit Alptekin