İsrail, Gazze Şehrinin batı kesimlerinde bulunan Eş-Şati Mülteci Kampı'nda gerçekleştirdiği hava saldırısında, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin ailesini hedef aldı. Heniyye'nin üç oğlu ve torunlarının aralarında bulunduğu akrabaları, hareket halindeki bir aracın vurulması sonucu hayatlarını kaybetti.

Saldırı Detayları ve Tanıkların Gözlemleri

Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşmaya giden Heniyye ailesini taşıyan aracın, İsrail saldırısında hedef alınması sonucunda, araçtaki herkesin yaralandığı ya da yaşamını yitirdiği belirtildi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, bu trajik olayda Heniyye'nin oğulları Hazım, Emir ve Muhammed'in de hayatını kaybettiği aktarıldı.

Elon Musk Endonezya'da! Starlink hizmeti Bali'de başlıyor Elon Musk Endonezya'da! Starlink hizmeti Bali'de başlıyor

İsrail'in Gazze Şeridi'ne Saldırıları: Yıkıcı Sonuçlar

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı'nın raporuna göre, İsrail'in 7 Ekim 2023 tarihinden itibaren Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar, 33 bin 482 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Sadece son 24 saatte gerçekleşen saldırılarda 122 Filistinli daha yaşamını yitirdi, 56 kişi yaralandı. Toplam yaralı sayısının 76 bin 49'a ulaştığı bildirildi. Yerel sağlık ekipleri ve sivil savunma görevlileri, İsrail askerlerinin engellemeleri nedeniyle hala enkaz altında kalan ve yol kenarlarında bulunan cenazelere ulaşmakta güçlük çekiyor.

Editör: Halit Alptekin