ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni bir yatırım anlaşması yaptığını açıkladı.

Adventus VCT, Homre Ltd ile Anlaştı
Şirket, iştiraki Adventus VCT plc’nin, İngiltere’de Wolverhampton merkezli Homre Ltd ile bir biyoetanol projesinin yüzde 20’sini satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu. Homre Ltd’nin Hindistan’daki plantasyonlarında ekolojik olarak hasat edilmiş bambu kullanarak biyoetanol üreteceği belirtildi.

Biyoetanol Üretimi Hedefleri
Homre Ltd, toplam 1200 hektar alanda bambu yetiştirecek ve üç yıl içinde yıllık 18 milyon litre biyoetanol üretmeyi hedefliyor. Projenin toplam sermaye harcaması 60 milyon dolar olarak planlanırken, bu tutarın sermaye kredi ve devlet destekleri ile finanse edileceği açıklandı.

Yatırım Detayları
Adventus, üç yıl sonra belirlenen üretim hedeflerini baz alarak altı yıllık çıkış stratejisiyle yıllık yüzde 28 getiri oranı hedefiyle şirketin yüzde 20’sini satın almak için 6 milyon sterlin yatırım yapmayı taahhüt etti.

Hisse Performansı
ICU Girişim'in borsada işlem gören hisseleri, dün kapanışı yükselişle yapmasının ardından yeni güne düşüşle başladı. Yazım sırasında yüzde 2’den fazla değer kaybeden ICUGS hissesi 11,92 TL’den işlem gördü. Aylık bazda yüzde 16, haftalık bazda yüzde 8 değer kaybetti.

Editör: Merve Öney