Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Mayıs ayı için 878 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptıklarını duyurdu.

Çocukların İhtiyaçları Gözetiliyor

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini ve farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetleri çeşitlendirdiklerini belirtti. SED ödemeleri ile çocukların ailelerinin yanında ve sosyal çevreleri içerisinde desteklendiğini ifade eden Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için çalıştıklarını vurguladı.

Aile Ortamının Önemi Vurgulandı

Göktaş, çocukların aile ortamında büyümelerinin toplumsal değerlerin korunmasında önemli bir rol oynadığını belirterek, "Çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Mayıs ayına ilişkin 878 milyon lira SED ödemesi yaptık," dedi. Bakan, aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların aile şefkati ve sıcaklığı içinde yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini de ekledi.

Editör: Merve Öney