Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 105 yıl önce Samsun'a çıkarak başlattığı Milli Mücadele'nin yıl dönümü, tüm Türk ulusu tarafından coşkuyla kutlanıyor. 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlatılan İstiklal Mücadelemizin 105. yıl dönümünü idrak ediyoruz. 19 Mayıs, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.

Atatürk ve Milli Mücadele Kahramanlarını Anıyoruz

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz yol arkadaşları olmak üzere Milli Mücadele'ye ruh veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve hürmetle yad ediyoruz. 19 Mayıs, sadece bir tarih değil, aynı zamanda bir milletin yeniden doğuşunu simgeleyen bir gün olarak önemini koruyor.

Gençlere Mesaj: Geleceğin Teminatı

Gençler, milli ve manevi değerlerimize sahip, çalışkan, vatanını ve milletini seven bu ülkenin yarınları olarak daha çok çalışmalı ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalısınız. Atatürk'ün de dediği gibi, "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

19 Mayıs'ın Önemi

19 Mayıs, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. Bu özel günde, milli birlik ve beraberliğimizin önemini bir kez daha hatırlıyoruz.

Editör: Halit Alptekin