Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9-11 Temmuz tarihleri arasında NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gidiyor. Yoğun bir programla haftayı geçiren Erdoğan, Türkiye'den Almanya'ya, Kazakistan'dan yeniden Türkiye'ye uzanan bir dizi etkinliğe katıldı.

Erdoğan, hafta başında A Milli Futbol Takımı'na çeyrek final mücadelesinde destek olmak için Almanya'nın Berlin şehrine gitti. Maç sonrası futbolcuları tebrik eden Cumhurbaşkanı, İstanbul'a dönerek Kızılcahamam'daki AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toplantının ardından, Şanhay İşbirliği Örgütü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'ya geçti.

Kazakistan'da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelen Erdoğan, bölgesel ve küresel konuları görüştü. Zirvede yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'deki zulmüne son vermesi gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Berlin'deki futbol maçında "Bizim Çocuklar"a destek veren Erdoğan, maç sonrası futbolcuları tebrik etti. Önümüzdeki hafta ise NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gidecek ve burada devlet ve hükümet başkanlarıyla önemli görüşmeler gerçekleştirecek.

Editör: Halit Alptekin