Bank of America (BofA), Borsa İstanbul'da işlem gören Anadolu Efes, BİM ve Coca-Cola için hedef fiyatlarını güncelleyerek olumlu değerlendirmelerde bulundu. BofA analistleri, bu şirketler için "Al" tavsiyesi vererek, finansal sonuçların beklenenden daha güçlü olduğunu ve çift haneli enflasyonun süreceği beklentisinin fiyat hedeflerindeki artışı tetiklediğini belirtti.

BİM İçin "Al" Tavsiyesi ve 610 TL Hedef Fiyat

BofA analistleri, BİM'in yüksek tüketici fiyatlarının satın alma gücü üzerindeki baskısından fayda sağlayacağını ve pazar payını artırmaya devam edeceğini öngörüyor. Gıda perakendesi sektöründe lider konumda olan BİM'in, yeni şube açılışlarıyla sektördeki dominasyonunu sürdüreceği belirtiliyor. Analistler, BİM'in genişlemeci politikasının sürdürülebilir olacağını vurgulayarak, BIMAS hisse senedi için hedef fiyatı 610 TL olarak belirledi ve "Al" tavsiyesinde bulundu.

Coca-Cola İçin "Al" Tavsiyesi ve 1.000 TL Hedef Fiyat

Coca-Cola'nın Türkiye'de güçlü bir yaz turizm sezonundan fayda sağlayacağı öngörülüyor. BofA analistleri, şirketin gelirlerinde çift haneli reel büyüme beklerken, kar marjlarının da iyi seviyede olacağını belirtiyor. Bu olumlu beklentilerle birlikte, Coca-Cola için 1.000 TL hedef fiyat verilerek "Al" tavsiyesinde bulunuldu.

Anadolu Efes İçin "Al" Tavsiyesi ve 285 TL Hedef Fiyat

Anadolu Efes'in Türkiye'deki ilerlemesinin firmanın cari yıl bilançolarına olumlu katkı sağlayacağını belirten BofA analistleri, Rusya'da yaşanan ortaklık krizine rağmen şirketin kaybettiği pazar payını geri kazanma konusunda umut verdiğini ifade etti. Orta vadeli görünümü olumlu olan Anadolu Efes için, hedef fiyat 285 TL olarak belirlenirken "Al" tavsiyesi verildi.

Not: Bu haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgi amaçlıdır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce mutlaka uzman bir danışmana başvurmanız gerekmektedir. Hisse senedi piyasalarında yatırım yapmak risklidir ve yatırımcılar kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Editör: Halit Alptekin