TEB Yatırım, model portföyünden çıkardığı ve eklediği hisseleri duyurdu. TEB Yatırım’ın raporuna göre, PETKM hissesi model portföyden çıkarıldı ve yerine ENKAI hissesi dahil edildi. ENKAI için yapılan değerlendirmede, iş hacminin büyümesi ve şirketin güçlü net nakit pozisyonunun, hissenin yıl başından bu yana endeksin %17 altında performans göstermesini toparlayabileceği belirtildi.

YKBNK Yerine GARAN

Bankacılık sektöründe, YKBNK hissesi yerine GARAN hissesi portföye dahil edildi. GARAN’ın, benzerlerine göre daha yüksek ve düzelmiş spread’lerle desteklenen daha kaliteli bir net kar performansı sergileyebileceği ifade edildi.

TTKOM Yerine TCELL

İletişim sektöründe, TTKOM hissesi yerine TCELL hissesi eklendi. Türk Telekom’un ilk çeyrek karının Turkcell’e göre zayıf kalma ihtimali nedeniyle çıkarıldığı kaydedildi.

Portföydeki Hisselerin Son Durumu

ENKAI hisseleri, yazım sırasında %1,82’lik bir yükselişle 41,5 TL’den işlem görüyor ve yıllık bazda %64,48 kazandırdı. GARAN hissesi, yazım sırasında %6,14 kazandırarak 109 TL’den işlem görüyor ve yıllık bazda %312,34 kazandırdı. TCELL hissesi, yıllık bazda %198 kazandırdı ve günlük %5,69 yükselişle 101,2 TL’den işlem görüyor. TCELL, haftalık bazda %9,39 ve aylık bazda %26,43 kazandırdı.

Editör: Halit Alptekin