Emlak Konut GYO, İstanbul başta olmak üzere İzmir, Antalya, Balıkesir ve Denizli'deki 16 projede 4 farklı ödeme seçeneği sunan konut indirim kampanyası başlattı. Genel Müdürlük binasında düzenlenen basın toplantısında Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem, kampanyanın detaylarını açıkladı.

"Türkiye'nin geleceğine güveniyoruz"

Cengiz Erdem, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde yürüttükleri çalışmalarla millete hak ettiği yaşam alanlarını sunmaya devam ettiklerini belirtti. Türkiye'nin istikrarlı ekonomisinin güçlenmesinde ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesinde inşaat sektörünün önemli bir rol oynadığını vurgulayan Erdem, 2023'ü 53,2 milyar lira rekor ön satış geliriyle tamamladıklarını ve 4 bin 700 bağımsız bölümü hak sahiplerine teslim ettiklerini söyledi.

Kampanya detayları ve ödeme koşulları

Emlak Konut ödeme sistemi ile bankasız ve kefilsiz olarak ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanya dört farklı ödeme seçeneği sunuyor:

  1. Peşin alımlarda yüzde 25 indirim.
  2. Yüzde 25 peşinat ile vade farksız ara ödemeli satış: 6, 12 ve 24. aylarda ara ödemeler.
  3. Yarısı peşin, kalan yarısı 1,29 vade farkıyla 24 ay sonra ödeme.
  4. Yüzde 25 peşinat, 1,29 vade farkıyla 72 aylık sabit artan taksitler.

Erdem, yeni alım fırsatları sunan bu kampanyanın vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanacağını ve sektöre yeni bir dinamizm getireceğini ifade etti.

Kampanyanın hedefleri ve sürekliliği

Bugün başlayan kampanya kapsamında yaklaşık 2 bin konutun satılması hedefleniyor. Süre sınırı bulunmayan kampanya, satış hedefine ulaşıldığında sona erecek. Erdem, sürecin ilerleyen aşamalarında başka projelerin de kampanyaya dahil edilebileceğini belirtti.

Kampanyaya dahil projeler

Kampanya İstanbul, İzmir, Balıkesir ve Denizli'deki 16 projede geçerli olacak:

  • İstanbul: Batıyakası, Çınarköy Evleri, Düşler Vadisi, Ebruli Kayaşehir, Vadi Evleri-1, Vadi Evleri-2, Tual Gölyaka, Meydan Başakşehir, Majör Gölyaka, Gölyaka İstanbul, Yeni Fikirtepe
  • İzmir: Allsancak, Evora İzmir
  • Denizli: Evora Denizli
  • Balıkesir: Balıkesir Emlak Konutları
  • Antalya: Park Yaşam Antalya
Editör: Halit Alptekin