Cemiyet hayatının tanınmış simalarından Elif Dürüst, Kosta Rika'da geçirdiği ATV kazasında yaralandı. Dürüst, tatil için ABD'de yaşayan kızı ve dostlarıyla birlikte Kosta Rika'yı ziyaret ederken, ATV aracıyla bir kaza geçirdi.

Hürriyet yazarı Mehmet Üstündağ'ın bildirdiğine göre, kazada Dürüst'ün kafatasında ve bacağında kırıklar meydana geldi.

Elif Dürüst'ün Sağlık Durumu 

Kazanın ardından hastaneye kaldırılan Elif Dürüst, bacak kırıkları nedeniyle ameliyat edildi. Şu anda hayati tehlikesinin olmadığı belirtilen Dürüst, sürekli müşahede altında tutuluyor ve hastaneden taburcu edilmesine veya Türkiye'ye dönüşüne henüz izin verilmiş değil.

Elif Dürüst'ün Hayatı 

Elif Dürüst, 1970 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Babası iş adamı ve sanayici Ekrem Dürüst, annesi Gül Dürüst olan Elif Dürüst, özel Kalamış İlkokulu, Notre Dame de Sion ortaokul ve lisesi eğitimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Dürüst, Habitat II projeleri, Newport University ve Maltepe Üniversitesi'nde psikoloji alanında yüksek lisans yaparak eğitim hayatını sürdürdü. 2007 yılında Aralık Derneği'ni kurarak birçok sosyal projede aktif rol aldı. Psikoloji ve davranış bilimleri üzerine uzmanlık sahibi olan Dürüst, sosyal projelerle adından sıkça söz ettiren bir isimdir.