Yeni haftada da dar bir banttaki dengeli seyrini koruyan dolar kuru, yatırımcılar için kritik bir dönemeçte. Bugün ABD'den gelecek olan enflasyon verisi ve Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell'ın konuşması piyasalar tarafından yakından takip ediliyor. Yerel seçimler sonrasında dolar/TL'de beklenen yükseliş gerçekleşmezken, kurda kontrollü hareketler sağlandı ve stabil bir seyir korundu.

Dolar Kuru Güncel Durum

Borsa İstanbul'da BIST 100 Endeksi günü ekside kapattı! Borsa İstanbul'da BIST 100 Endeksi günü ekside kapattı!

Dün 32,11 liraya kadar düşen dolar kuru, kapanışı 32,27 liradan yaptı. Bugün de sınırlı düşüşünü sürdürerek yazım anında 32,22 liradan işlem görüyor. Piyasalar, dolar kurunun düşüş trendini devam ettirip ettirmeyeceğini merakla takip ediyor.

Belgin Maviş'in Kritik Seviyeleri

BLG Finansal Danışmanlık ve Kurucu Ortağı Belgin Maviş, dolar/TL için kritik seviyeleri belirledi. Milliyet'e konuşan Maviş, "Dolar/TL'de bakacağımız kritik seviye 31,70 olacaktır. 32 TL'nin altına sarkmalar olabilir ancak 31,70'in altına sarkması durumunda dolar/TL'nin satıcılı görünümünü devam ettirmesi söz konusu olacaktır" dedi.

Doların Yükseliş Senaryosu

Doların olası yükseliş senaryosunu da değerlendiren Maviş, "Yukarı yönlü hareketler olursa ki bu şu an biraz zayıf bir ihtimaldir. 32,80 seviyesi önemli bir direnç noktası olacaktır" diye ekledi. Bu değerlendirme, yatırımcıların stratejilerini belirlemede önemli bir rol oynayacak.

Editör: Halit Alptekin