Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde, Coca Cola İçecek (#CCOLA) hisseleri öne çıkıyor. Coca Cola İçecek'in ağırlıklı ortalama fiyatı yüzde 2.48 artış gösterirken, işlem hacmi ise yüzde 999.9 oranında büyük bir sıçrama yaptı. BMS Çelik Hasır (#BMSCH) hissesi de ağırlıklı ortalama fiyatında yüzde 6.14 artış ve işlem adedinde yüzde 421.57'lik bir artış sergiledi.

Koza Altın ve Adra GMYO'da Artış

Koza Altın (#KOZAL) hissesi, ağırlıklı ortalama fiyatında yüzde 4.07 ve işlem adedinde yüzde 395.99 oranında artış kaydetti. Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#ADGYO) hisseleri de ağırlıklı ortalama fiyatında yüzde 2.52 artarken, işlem adedi yüzde 384.9 artış gösterdi.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Holding'de Hareketlenme

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#KLGYO) hissesinde yüzde 6.5 fiyat artışı ve işlem adedinde yüzde 269.58 artış gözlendi. Kiler Holding (#KLRHO) hisseleri ise ağırlıklı ortalama fiyatında yüzde 3.44 ve işlem adedinde yüzde 253.57 oranında artış yaşadı.

Diğer Önemli Şirket Hisselerindeki Gelişmeler

Escar Filo (#ESCAR) ve Selva Gıda (#SELVA) hisselerinde de önemli artışlar gözlendi. Escar Filo, yüzde 5.93 fiyat ve yüzde 240.61 işlem adedi artışıyla dikkat çekti, Selva Gıda ise yüzde 4.73 fiyat ve yüzde 225.31 işlem adedi artışı kaydetti. Koza Madencilik (#KOZAA) ve Europen Endüstri (#EUREN) hisselerinde de ağırlıklı ortalama fiyat ve işlem adedi artışları gözlendi.

Yatırımcılar için Önemli Göstergeler

Para girişi olan hisseler, alım ağırlıklı işlemlerin artması anlamına gelir ve fiyat artışı ihtimalini güçlendirir. Bu nedenle yatırımcılar, hisselere yönelik para girişlerini yakından takip ederler. Bu girişlerin sürekliliği, hisselerin gelecekteki performansı açısından önemli bir gösterge olarak değerlendirilir.

Editör: Halit Alptekin