23 Ocak haftasında, yurt dışında yerleşik kişiler tarafından Türk hisse senetlerinde 98 milyon dolar değerinde net satış gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yayınladığı verilere göre, bu satışlar piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle değerlendirildi.

Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) Piyasasındaki Hareketler

Aynı hafta içinde DİBS (Kesin Alım) net alımları 28,6 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) satışları net 31,6 milyon dolar olurken, net DİBS (Teminat) alımları 5 milyon dolar oldu. DİBS (Ödünç) işlemleri gerçekleşmezken, şirket borçlanma senetleri alımları net 7,1 milyon dolar olarak kaydedildi.

Hisse Senedi ve DİBS Stokları

Yurt dışında yerleşiklerin hisse senedi stoklarının piyasa değeri 35 milyar 460,0 milyon dolar olarak belirlendi. DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 844,9 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 748,7 milyon dolar ve DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 671,4 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Şirket borçlanma senedi stokları ise 98,2 milyon dolar olarak açıklandı.

Editör: Halit Alptekin