Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP), aralık vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne 9.640,25 puandan başlayarak yatay bir seyir izledi. Şubat vadeli endeks kontratı, açılış seansında 9.640,25 seviyesinde işlem gördü.

Dünkü Piyasa Performansı ve Akşam Seansı Sonuçları

Dünkü işlem gününde satıcılı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı 9.640,75 puanla tamamladı. Akşam seansında ise endeks kontratı 9.641,75 puana ulaştı.

Küresel Piyasalardaki Belirsizlik ve Şirket Karlarının Etkisi

Küresel pay piyasalarında, merkez bankalarının gelecek dönem politikalarına ilişkin belirsizliklerin sürmesine rağmen, yoğun bilanço döneminde şirket karlarının beklentileri aşması, risk algısını azalttı.

TCMB Başkanı Karahan'ın İlk Enflasyon Raporu Toplantısına Odaklanma

Yurt içi piyasalarda, TCMB'nin yeni Başkanı Fatih Karahan'ın ilk "Enflasyon Raporu" toplantısına dair beklentiler ön planda. Karahan'ın açıklamalarından gelecek sinyallerin piyasalarda oynaklığı artırabileceği öngörülüyor.

Ekonomik Veriler ve Teknik Analiz

Analistler, yurt içinde Enflasyon Raporu ve haftalık para-banka istatistiklerinin, yurt dışında ise ABD'deki haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve toptan eşya stokları verilerinin takip edileceğini belirtiyor. Teknik açıdan endeks kontratında 9.600 ve 9.500 seviyeleri destek, 9.700 ve 9.800 puanlar ise direnç olarak görülüyor.

Editör: Halit Alptekin