Konfrut Gıda Sanayi (KNFRT), şirket sermayesini 132 milyon TL'den %100 oranında bedelsiz artırarak 264 milyon TL'ye yükseltme kararı aldı. Bu gelişme, yatırımcılara Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla duyuruldu. Söz konusu bedelsiz sermaye artırımının ayrıntıları şirket tarafından açıklandı.

Hak Kullanım İşlemleri ve Tarihler

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), 31 Ocak 2024 tarihinde KAP'a yaptığı bildirimde Konfrut Gıda'nın hak kullanım işlemlerine ilişkin ayrıntıları paylaştı. KAP'a yapılan açıklamaya göre, bedelsiz sermaye artırım işleminde, kaydileşmiş pay senetlerinin artırım karşılıkları 31 Ocak 2023 tarihinde ilgili üyelerin müşteri alt hesaplarına alacak olarak kaydedildi.

Bedelsiz Artırımın Yatırımcılara Etkisi

Konfrut Gıda'nın sermayesini ikiye katlama kararı, yatırımcılara önemli fırsatlar sunuyor. Sermaye artırımından yararlanmak isteyen yatırımcılar, bölünme gününe kadar portföylerinde KNFRT hissesi bulundurmalı. Bölünme işlemi gerçekleştiğinde, örneğin, 100 lot KNFRT hissesi bulunan bir yatırımcının portföyünde 200 lot hisse olacak.

Düzeltilmiş Pay Fiyatı ve İşlem Başlangıcı

KNFRT hissesi, düzeltilmiş pay fiyatı olan 10,60 TL'den işlem görmeye başlayacak. Bu değişiklik, hisse sahiplerinin portföy değerlerini ve yatırım stratejilerini etkileyebilir. Yatırımcıların bu yeni duruma göre hareket etmeleri öneriliyor.