Borsa İstanbul, 30 Nisan 2024 tarihinde sona eren işlem seansının ardından beş şirket hissesi üzerinde uygulanan tedbir kararlarını kaldırdı. İlgili hisseler, 2 Mayıs 2024 tarihinde piyasa açılışıyla birlikte tedbirlerin kalkmasıyla serbestçe işlem görmeye başlayacak.

Borsa İstanbul'da endeksi geride bırakan 10 hisse! Borsa İstanbul'da endeksi geride bırakan 10 hisse!

Tedbirlerin Kaldırılmasıyla İlgili Detaylar

Sona eren tedbirler arasında açığa satış yasağı, kredili işlem yasağı ve diğer kısıtlamalar bulunuyor. İşlem görmeye başlayacak hisseler ve sona eren tedbirler şu şekilde:

  1. KAPLAMIN (KAPLM) - Açığa satış yasağı, kredili işlem yasağı, brüt takas, piyasa emri ile piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptali - miktar azaltımı - fiyatı kötüleştirme yasağı, ve veri yayınının emir toplama seansında kısıtlanması.

  2. AGROTECH TEKNOLOJI (AGROT) - Açığa satış yasağı ve kredili işlem yasağı.

  3. VERA KONSEPT GMYO (VRGYO) - Açığa satış yasağı ve kredili işlem yasağı.

  4. BATISOKE CIMENTO (BSOKE) - Açığa satış yasağı ve kredili işlem yasağı.

  5. YUKSELEN CELIK (YKSLN) - Açığa satış yasağı ve kredili işlem yasağı.

Bu tedbirlerin kaldırılması, ilgili hisselerin piyasada daha serbestçe işlem görmesine olanak tanıyacak ve yatırımcıların bu hisselere erişimini kolaylaştıracak. Tedbirlerin kalkması, hisse senetleri üzerindeki likidite ve işlem hacminde artışa yol açabilir. Borsa İstanbul ve ilgili şirketler, bu değişikliklerin piyasa dinamiklerine etkilerini yakından izleyecek.

Editör: Halit Alptekin