ETF onay gelişmeleri Ethereum'da pozirif yankılandı! ETF onay gelişmeleri Ethereum'da pozirif yankılandı!

Almanya'nın en büyük federal bankası Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) ile Bitpanda borsası, kripto para saklama hizmetleri sunma konusunda iş birliği yapma kararı aldı. İki kurum, 2024 yılının ikinci yarısından itibaren, özellikle kurumsal ve şirket müşterilerine yönelik olmak üzere bu hizmeti aktif hale getirecek.

Artan Talebe Yanıt

LBBW'nin Kurumsal Bankacılık Genel Müdürü Jürgen Harengel, "Kurumsal müşterilerimizin dijital varlıklara olan ilgisi giderek artmakta" şeklinde konuştu. Bu gelişme, Alman finans sektöründe kripto para birimlerine olan ilginin yükseldiğini gösteriyor.

Avrupa Birliği Düzenlemeleri

Alman bankaları ve varlık yöneticileri, yıl sonunda yürürlüğe girecek olan Avrupa Birliği düzenlemeleri öncesinde kripto varlıklar için saklama hizmetleri sunarak ve yeni ürünler geliştirerek piyasada daha etkin bir rol üstlenmeye hazırlanıyor. Deutsche Bank, kendi dijital varlık saklama hizmeti üzerinde çalışmalarını sürdürürken, DWS grubu ise euro cinsinden bir stablecoin geliştirmek için çalışmalarını yürüten bir konsorsiyuma katıldı.

LBBW, Baden-Wuerttemberg eyaleti, Stuttgart şehri ve çeşitli tasarruf bankalarının sahip olduğu, yaklaşık 333 milyar euro değerinde varlıkları yöneten önemli bir finans kuruluşu olarak öne çıkıyor. Söz konusu yeni girişim, LBBW'nin sektördeki yenilikçi yaklaşımını ve dijital dönüşümdeki liderliğini pekiştirecek gibi görünüyor.

Editör: Halit Alptekin