Dogecoin, piyasa değeri açısından en büyük meme coin olarak, son birkaç günde önemli düşüş baskısı altında bulunuyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto varlıklar da genel piyasa gerilemesi sırasında kayda değer kayıplar yaşadı.

Önemli Bir Transfer ve Potansiyel Etkileri

Robinhood borsasından gerçekleşen büyük bir transfer sonrası, Dogecoin'in fiyatı üzerindeki düşüş baskısının uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor. Blockchain işlem izleyicisi Whale Alert, kripto ticaret platformundan 26 milyon dolar değerinde, 150 milyon Dogecoin'in taşındığını tespit etti. Bu transferin arkasında büyük miktarlarda belirli bir kripto para birimini elinde bulunduran etkili kuruluşlar veya bireyler, yani "balinalar" bulunuyor.

Yatırımcı Davranışları ve Kripto Geleceği İçin İşaretler

Genellikle, yatırımcıların varlıklarını alım satım platformlarından çekmeleri, bu coinleri uzun vadede saklamak istediklerini gösterir. Bu da Dogecoin için gelecekteki olumlu bir beklentinin işareti olabilir. Ek olarak, yeni birikim için işaret olabilecek fonların borsalardan çekilmesi, yatırımcıların bu tokenları satın aldıktan hemen sonra çekmeyi tercih ettikleri gözlemleniyor.

Meme coinler nasıl ilgi odağı oldu? Meme coinler nasıl ilgi odağı oldu?

Dogecoin Fiyatındaki Güncel Durum

Haberin yazıldığı sıralarda Dogecoin fiyatı 0,1518 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 12'lik bir düşüş yaşadı.

Editör: Halit Alptekin