Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medyada yaptığı paylaşıma sert tepki gösterdi. Yılmaz, söz konusu açıklamaların geçersiz olduğunu ve Netanyahu yönetiminin suçları örtbas edemeyeceğini vurguladı.

Yılmaz'ın Açıklamaları

Yılmaz, Katz'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik kullandığı "arsız ve edepsiz" ifadelerin hiçbir geçerliliği olmadığını belirtti. Ayrıca, "Netanyahu yönetimi, sergilediği bu tavırla soykırım suçlamalarından kaçamayacağını" ifade etti. Yılmaz, uluslararası kurumların işlevsizliğine ve bazı yönetimlerin duyarsızlığına rağmen işlenen insanlık suçlarının yargı önünde olduğu gibi tarih önünde de değerlendirileceğini dile getirdi.

İş Yatırım, TÜPRAŞ hisselerinden milyarlık alım gerçekleştirdi! İş Yatırım, TÜPRAŞ hisselerinden milyarlık alım gerçekleştirdi!

Erdoğan'ın Duruşu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, hakikati savunma ve mazlumların sesi olma konusundaki kararlılığına vurgu yapan Yılmaz, Cumhurbaşkanı'nın bu yolda yılmadan devam edeceğini belirtti. Yılmaz, hakikatin, zalimler için bir korku kaynağı olduğunu da sözlerine ekledi.

Editör: Halit Alptekin