Televizyon dünyasının sevilen isimlerinden Erkan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. 89 yaşında hayatını kaybeden Yolaç, 'Evet-Hayır' yarışmasıyla hafızalara kazınmıştı.

Yoğun Bakımda Yaşam Mücadelesi Veriyordu

Uzun süredir yoğun bakımda olan Erkan Yolaç, 16 Mayıs 2024 akşamı saat 21.00’de çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat etti. Hastane, "Solunum sıkıntısı nedeniyle hastanemize başvurmuş olan değerli televizyoncu Erkan Yolaç’ın tedavisi multidisipliner yaklaşım ile sürdürülmüştür" açıklamasında bulundu.

Erkan Yolaç Kimdir?

1935 yılında Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde doğan Erkan Yolaç, eğitimine Saint Joseph Lisesi'nde başlamış, ardından Kenan Evren Lisesi'ne geçmiştir. Kastamonu Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Güzel Sanatlar Akademisi'nde iç mimarlık eğitimi almıştır. 1960 yılında Ankara Radyosu'nda sunuculuk kariyerine adım atan Yolaç, 'Evet-Hayır' yarışmasıyla büyük bir üne kavuşmuştur.

Öne Çıkan Kariyer Detayları ve Özel Hayatı

Erkan Yolaç, birçok ünlü isimle sahne almış ve 1962 yılında 'Evet-Hayır' yarışmasını sahneye uyarlamıştır. 1976 yılında Türkiye güzeli Asuman Tuğberk ile evlenmiş, Göksu adında bir kızı ve Mehmet adında bir oğlu olmuştur. Yolaç, ayrıca birçok filmde rol almıştır. Rol aldığı bazı filmler şunlardır:

  • Sevda Yolu (1973)
  • Can Düşmanı (1964)
  • Yılların Ardından (1964)
  • Muhteşem Serseri (1964)
  • Lekeli Kadın (1962)

Google Discover Sp

Editör: Merve Öney