Tanınmış kripto analisti Peter Brandt, Bitcoin'in son hareketleri üzerine önemli tahminlerde bulundu. Geçmişte Bitcoin'deki düşüşleri doğru bir şekilde öngören Brandt, kripto para biriminin son düşüşü sonrasında üç farklı senaryo öne sürdü.

Brandt'ın İlk Senaryosu: Potansiyel Geri Çekilme

Brandt'ın ilk senaryosu, Kasım 2022 ve Eylül 2023'teki en düşük seviyelerin birleşerek Bitcoin'in 40.000 dolar seviyelerine gerilemesi ihtimalini içeriyor. Ancak Brandt, bu senaryonun gerçekleşme ihtimalinin yüksek olmadığını düşünüyor.

İkinci Senaryo: Düzeltme Hareketleri

Analistin ikinci senaryosunda, Bitcoin 73.800 dolardan düşerek 55.000 ila 60.000 dolar aralığına gerileme ihtimali bulunuyor. Bu, 24 Şubat 2024'te başlayan ve üst kanal sınırını etkileyen bir düzeltme olarak değerlendiriliyor.

Üçüncü Senaryo: Brandt'ın Öngördüğü Dalgalanmalar

Brandt'a göre en muhtemel senaryo, düzeltmelerin yüzde 15'in altında kalacağı "yukarı doğru bir dalgalanma". Bu senaryo, Bitcoin'in önemli bir çöküş ya da sıçrama yaşamadan, mevcut seviyelerde dalgalanacağını öngörüyor. Analiste göre, her düzeltme Bitcoin'i yaklaşık 63.000 dolar seviyesine getirecek ve bu noktada bir toparlanma bekleniyor. Bitcoin, yazım itibarıyla 63.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Editör: Halit Alptekin