Bitcoin, hafta sonu yaşadığı kayıpların ardından toparlanarak 68 bin doların üzerinde işlem görmeye başladı. Amerika Merkez Bankası'nın (Fed) yaklaşmakta olan faiz toplantısı öncesi kripto para piyasalarında bir yükseliş trendi gözleniyor. Asya piyasalarında gerçekleşen işlemlerde, Bitcoin'in fiyatı 68 bin doları aştı.

Singapur'dan Yorum: BTC Fiyatında Dalgalanma

Singapur merkezli QCP Capital'e göre, Bitcoin'in hafta sonu 64.500 dolara kadar gerilemesi, piyasada hem korku hem de açgözlülük sinyalleri yarattı. Ancak, Bitcoin'in kısa süre içerisinde 68.000 dolar seviyesini aşması, 'korkunun' azaldığını ve yatırımcıların dip seviyeleri satın alma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Memecoinlerdeki Popülerlik ve Piyasa Değeri Artışı

CoinGecko'nun verilerine göre, hafta sonu boyunca memecoinler büyük popülerlik kazandı ve sektörün toplam piyasa değeri %11'lik bir artışla 55 milyar doları geçti. SHIB, DogWifHat (WIF) ve CORGIAI gibi coinler önemli oranda değer kazandı.

Altcoinlerde Gözlemlenen Yükseliş Trendi

Bu memecoin'lerin çıktığı blok zincirleri üzerindeki tokenlar da değer kazanmaya başladı. CoinDesk Indicies'in verilerine göre, Solana'nın (SOL) tokenı %10,8 artarak 205 dolara yükselirken, Avalanche'ın (AVAX) tokenı da %15'lik bir artışla 61 dolar seviyelerine çıktı.

Editör: Halit Alptekin