J.P.Morgan Securities plc, Merrill Lynch International, Emirates NBD Bank PJSC, HSBC Bank plc ve Rabo Securities’ın yetkilendirildiği tahvil ihracına 20 ülkeden 100’den fazla uluslararası yatırımcı katıldı.

Ülker Bisküvi, elde ettiği finansman kaynağını mevcut Eurobond finansmanının refinanse edilmesinde kullanmayı planlıyor.

CEO Buyurgan'dan Açıklamalar

Ülker Bisküvi CEO’su Mete Buyurgan, “İlk sürdürülebilirlik bağlantılı tahvil ihracımızı başarıyla gerçekleştirdik” dedi.

Buyurgan, bu tahvil ihracının büyük ilgi gördüğünü ve başarılı bir şekilde yürütülen finansal stratejilerinin bir sonucu olduğunu belirtti. Ayrıca, Ülker Bisküvi’nin global rekabette güç kazanma ve sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ettiğini vurguladı.

Yatırımlar ve Gelecek Planları

Ülker Bisküvi CEO'su Mete Buyurgan, Ülker’in pladis çatısı altında üretim ve ihracatta daha da güçlü hale gelmeyi hedeflediğini ifade etti. Dijitalleşme, ürün tedariki ve dağıtım ağlarının güçlendirilmesi gibi alanlarda inovasyonun önemine dikkat çekti. 2024 yılı boyunca güçlü performanslarını sürdüreceklerini belirten Buyurgan, ülke ekonomisine ve paydaşlara katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Tahvil İşleminin Kapanışı Bekleniyor

Tahvil işleminin kapanışı, nihai sözleşmelerin imzalanması ve Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan tertip ihraç belgesi başvurusunun onaylanmasının ardından 8 Temmuz 2024 tarihinde sonuçlanması bekleniyor.

Editör: Merve Öney