Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı son açıklamada Türkiye genelindeki konut projelerinin son durumu hakkında bilgi verdi. AFAD'dan alınan verilere göre, ülke genelinde 390 bin konut borcu bulunuyor. Özhaseki, yıl sonuna kadar 200 bin konutun teslim edileceğini duyurdu. 

307 Bin Ev İçin İşlemler Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği bir etkinlikte iş dünyası liderleriyle buluşan Bakan Özhaseki, Deprem bölgelerindeki 950 şantiyede devam eden çalışmalar hakkında da bilgi veren Özhaseki, 307 bin evin inşa sürecinin başladığını duyurdu. Yıl sonuna kadar 200 bin konutun tamamlanarak dağıtılacağını ifade eden Bakan, bu projelerin gelecek yılın ortasına kadar tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti. Bu gelişmeler, Türkiye'nin konut ve çevre politikalarındaki önemli adımları gösteriyor.

Özhaseki'den Sanayicilere Çağrı: "Çevreye Duyarlı Üretim Yapın"

Özhaseki, küresel ısınmanın etkilerine ve karbon emisyonunun kontrolüne ilişkin de konuştu 2026 yılından itibaren bu konunun daha da önem kazanacağını belirten Özhaseki, sanayicilere ve iş insanlarına çevreye duyarlı üretim yapmaları konusunda çağrıda bulundu. İklim Değişikliği Başkanlığı ile iş birliği yapmanın önemine de dikkat çekti.

Editör: Halit Alptekin