Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin, şirketin halka arz süreciyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Çetin, halka arz için herhangi bir acelelerinin olmadığını, şirketin öncelikli hedefinin işlerini uluslararası platforma taşımak olduğunu vurguladı. Güçlü finansal yapılarına ve uluslararası yatırımcılardan aldıkları ciddi desteğe dikkat çeken Çetin, "Halka arz süreci, tüm teknoloji şirketleri gibi planlarımızda yer alacak, ancak önceliğimiz farklı" dedi.

Uluslararası Gelir Hedefleri ve Müşteri Sayısındaki Artış

Bloomberg TV ile gerçekleştirdiği röportajda Çetin, yıllık gelirlerinin %20'sinin uluslararası pazardan gelmesini beklediklerini açıkladı. "Halka arz sürecinde, gelirlerimizin en az yarısının uluslararası kaynaklardan gelmesi hedefimiz" ifadelerini kullandı. Körfez bölgesindeki mevcut 1 milyon aktif müşteri sayısını yıl sonuna kadar 6 milyona çıkarmayı planladıklarını belirten Çetin, "En kısa sürede 10 milyon müşteriye ulaşmak hayalimiz" şeklinde konuştu.

Önceki Yılın Dolar Bazlı Büyümesi ve Gelecek Planları

Geçen yılki dolar bazlı büyümesinin %50'ye yaklaştığını belirten Çetin, yılın çift haneli büyümeyle başladığını ekledi. Uluslararasılaşmanın öncelikleri olduğunu tekrar vurgulayan Trendyol Grup Başkanı, şirketin global pazarda daha etkin bir konuma ulaşmayı hedeflediğini ifade etti. 

Editör: Halit Alptekin