12 saniyede 25 milyon dolarlık kripto para hırsızlığı! 12 saniyede 25 milyon dolarlık kripto para hırsızlığı!

Ünlü milyarder iş insanı Steve Cohen, kripto paralar ve özellikle Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir röportajda, oğlunun ilgisi sayesinde Bitcoin'e bir miktar yatırım yaptığını ve Coinbase'de işlem yapmayı öğrendiğini belirtti. Bitcoin konusunda uzman olmadığını ifade eden Cohen, "Nüfusun bu konuda inanan bir kesimi var ve belki de Bitcoin yeni altındır. Kesin bir şey söylemek zor." dedi.

Kripto Ekosisteminin Geleceği

Cohen, Bitcoin hakkında güçlü bir fikri olmadığını, bunun kullanım senaryolarıyla ilgili olduğunu vurguladı. Kripto paraların kullanım senaryolarının gelişip gelişmeyeceği konusunda soru işaretleri taşıdığını dile getirdi. Bitcoin'in ilgi çekici olduğunu, ancak kripto ekosisteminin yalnızca bir parçası olduğunu belirtti.

Cohen'in Hisse Senedi Piyasası ve Yapay Zeka Görüşleri

Hisse senedi piyasasını bir balon olarak görmeyen Cohen, piyasanın daha fazla olumlu yönler taşıdığını ifade etti. "Büyük kazananlar ve büyük kaybedenler olacak." diyerek, piyasa dinamiklerine dikkat çekti. Ayrıca, yapay zeka (AI) uygulamalarının yükselişini 90'lı yıllardaki bazı önemli şirketlerin sahne almasına benzetti ve yakın gelecekte pek çok yeni ismin ortaya çıkabileceğini öne sürdü.

Cohen'in FED Politikaları Hakkındaki Düşünceleri

Federal Rezerv'in para politikasına da değinen Cohen, bu yıl üç faiz indiriminin makul olacağını söyledi. Enflasyonun bir ölçüde kontrol altında olduğunu ancak FED'in yüzde 2'lik enflasyon hedefine ulaşmasının zor olacağını dile getirdi.

Editör: Halit Alptekin