Kripto para birimi Tron, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davaya karşı savunma yaparak, token satışlarının ABD dışında gerçekleştirildiğini ve bu nedenle davayı reddetme talebinde bulundu.

Tron'un Uluslararası Pazarlarda Token Satışı

Tron, kendi tokenlerinin satışının tamamen ABD dışı pazarlarda gerçekleştiğini belirterek, kendilerine yöneltilen suçlamaların geçersiz olduğunu savunuyor. Bu tokenlerin yalnızca küresel platformlarda yabancı kullanıcılara sunulduğunu ve ABD sınırları içerisinde bir satışın olmadığını vurguluyor.

SEC'in Suçlamaları ve Tron'un Tepkisi

SEC, geçtiğimiz yıl Mart ayında Justin Sun, Tron Vakfı ve ilgili diğer isimlere kayıtsız menkul kıymetlerin yasadışı satışı, dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu suçlamalarıyla elektronik mahkeme celbi çıkarmıştı. Buna karşılık, Tron Vakfı, 28 Mart'ta New York federal mahkemesine yaptığı ret başvurusunda, SEC'in yetkisinin aşırı kullanıldığını ve dünya çapında bir düzenleyici olmadığını savundu.

Singapur Merkezli Tron'un Hukuki Savunması

Singapur merkezli olan Tron, dilekçesinde, SEC'in davasının, yetkilerinin dışında olan "küresel platformlarda yabancı alıcılara yönelik dijital varlık tekliflerine" karşı olduğunu belirtiyor. Ayrıca, tokenlerin ABD pazarından kaçınarak yurtdışında satıldığını ve SEC'in ABD sakinlerine satış yapıldığına dair bir iddiada bulunmadığını ifade ediyor.

Editör: Halit Alptekin