ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, spot Ethereum borsa yatırım fonlarının (ETF) başlatma sürecinin sorunsuz ilerlediğini belirtti. Gensler, New York'ta düzenlenen Bloomberg Yatırım Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Zamanını bilmiyorum ama sorunsuz gidiyor" dedi.

Ethereum ETF'lerinin Onay Süreci

Geçtiğimiz ay SEC, sekiz Ethereum ETF'si için 19b-4 formlarını onayladı. Bu ETF'ler, ticaretin başlayabilmesi için kayıt beyannamelerinin etkin hale gelmesini bekliyor.

Grayscale'in Ethereum Trust'ını bir ETF'ye dönüştürme çabası da dahil olmak üzere, firmalar geçen hafta güncellenmiş kayıt beyannamelerini sundular. Bu belgeler, tohum yatırımları ve ücretler hakkında daha fazla bilgi içeriyor.

Nihai Onay Bekleniyor

Şu anda, Ethereum ETF'leri ticaretin başlaması için SEC'in nihai onayını bekliyor. ABD kripto endüstrisi, Gensler liderliğindeki SEC'in bir dizi yaptırım eylemiyle karşı karşıya kaldıktan sonra dijital varlıkları bir seçim konusu haline getirmek için yoğun lobi faaliyetleri yürütüyor.

Bernstein Raporu: Ethereum ETF'lerine İlgi Düşük

Bernstein tarafından paylaşılan bir rapor, Ethereum ETF'lerine olan ilginin Bitcoin ETF'lerine kıyasla daha düşük olmasını bekliyor. ETH şu an 407 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 3.400 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Editör: Merve Öney