Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden elektrikli araç üretimine dair önemli bir duyuru yaptı. Şirket, Reeder markalı ilk elektrikli test aracını Ağustos ayının sonunda piyasaya sürmeyi hedeflediklerini açıkladı.

İlk Pilot Üretim Tamamlandı
Reeder, "reEV Classical" adlı projenin pilot üretimini tamamladığını duyurdu. Yurt dışından alınan sertifika ile üretilen ilk aracın Türkiye'de yol testlerine başlandığını ve seri üretim için ilk siparişlerin alındığını belirtti. Seri üretime başlama tarihi olarak 2024 Ağustos dönemi planlandı.

"Reeder Fancy" de Yolda
Şirket, aynı tarihte "Reeder Fancy" adlı başka bir elektrikli aracın da seri üretime geçeceğini açıkladı. Reeder Fancy'nin ilk prototip üretiminin 30 Haziran 2024'te tamamlanacağı ve Ağustos 2024'te sertifikasyon sürecinin bitirileceği bildirildi.

Hisseler Yakından İzleniyor
Reeder'ın Borsa İstanbul'da REEDR koduyla işlem gören hisseleri, haftayı düşük seviyede kapatmıştı. 36,74 lira seviyesine düşen hissenin, elektrikli araç üretimi haberine nasıl tepki vereceği merakla bekleniyor.

Editör: Merve Öney