San Francisco merkezli Reddit Inc., finans piyasalarında büyük bir adım atarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) ilk halka arz için resmi başvuruda bulundu. İki yılı aşkın süredir gizli olarak planladığı bu hamle, yılın en dikkat çekici halka arzlarından biri olacağının sinyallerini veriyor.

Detaylar Henüz Gizli

Reddit Inc., halka arz sürecindeki önerilen şartları, listeleme ile ilgili değerlemesi dahil olmak üzere, daha sonraki bir başvuruya kadar kamuoyu ile paylaşmayı tercih etti. Bu stratejik gizlilik, şirketin gelecek planlarına dair spekülasyonları artırıyor.

Bloomberg News: 5 Milyar Dolar Değerleme Öngörüsü

Güvenilir kaynaklardan Bloomberg News'e göre, uzmanlar, Reddit'in halka arzda en az 5 milyar dolarlık bir değerlemeyi hedeflemesini öneriyor. İddialara göre, şirketin hisseleri Mart ayında piyasada yerini alabilir.

Kullanıcı Sayısında Önemli Artış

2005 yılında kurulan Reddit, kullanıcı sayısında önemli bir artış kaydetti. Dosyalamaya göre, dördüncü çeyrekte günlük ortalama 73,1 milyon aktif tekil ziyaretçi sayısına ulaşarak, dijital platformlardaki etkisini kanıtladı.

Finansal Performans Değerlendirmesi

Şirket, 2023 yılında 804 milyon dolarlık gelir elde ederken, 90,8 milyon dolar net zarar açıkladı. Bu, bir önceki yıla kıyasla, 666,7 milyon Dolar gelir ve 158,6 milyon Dolar net zarar olarak kaydedilmişti. Reddit'in finansal performansı, halka arz öncesinde yatırımcılar ve analistler tarafından dikkatle inceleniyor.

Editör: Halit Alptekin