Ramazan ayı yaklaşırken et fiyatlarının nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken, tüketicilere bu konuda önemli bir duyuru geldi.

Ankara Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recai Kesimal, bu anlaşmanın PERDER üyesi yaklaşık 1000 mağazada et fiyatlarında önemli bir düşüşe sebep olacağını belirtti.

Özellikle kıyma ve kuşbaşı gibi ürünlerde kilogram fiyatında yaşanacak olan ciddi indirimler, tüketicilere önemli bir maliyet avantajı sağlayacak. 450 liraya kadar çıkan fiyatların, 324 liraya kadar düşmesi bekleniyor.

İstanbul'da Kırmızı Et Fiyatları Sabit Tutulacak

İstanbul'da da benzer bir adım atıldı. İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, ESK ile yapılan protokol gereği Ramazan süresince dana kıyma ve dana kuşbaşının kilogram fiyatlarının sabit tutulacağını açıkladı. Bu karar, geçen yıl olduğu gibi İstanbul'da da makul fiyatlarda kırmızı etin sofralara ulaşmasını sağlayacak.

Ayrıca, İstanbul'da kampanyaya katılan üye marketlerin listesi verildi. Bu marketler, tüketicilere daha uygun fiyatlarla ete erişim sağlayacaklarını taahhüt ediyorlar.

Kampanyaya katılan üye marketleri şu şekilde sıralandı: Hakmar, Happy Center, Kim Market, Gökkuşağı Market, Onur Market, Biçen Market, Mopaş Market, Özkuruşlar Market, Sarıyer Market, Snowy Ulu Kardeşler, Örnek Market, Show Market, Altun Market, Anpa Gross, Birmar, Deniz Group, Ecemar, Şimşekler Market, Birlik Gross, Grup Gökkuşağı, İklim Mağazacılık, Kılıç Market, Karabağ Market, Nar Market, Onur Hipermarketleri, Irmaklar Market, Rota Market, Taş Kasap.

Editör: Merve Öney