Ral Yatırım Holding A.Ş. (RALYH), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden önemli bir ihale kararı hakkında bilgilendirme yaptı. Şirket, şubat ayının başlarında katıldığı ihalede başarılı bir süreç izlediğini ve sözleşme imzalamak üzere davet edildiğini açıkladı.

Hera Teknik Yapı'nın İhaledeki Rolü

Ral Yatırım'ın bağlı ortaklığı olan Hera Teknik Yapı A.Ş., Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 19 Mart 2024 tarihinde düzenlediği ihaleye katıldı. İhale, Hatay'ın Dörtyol ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde 574 konut inşaatı ve çevre düzenlemesi işini kapsıyor.

İhalenin Finansal Boyutu ve Ral Yatırım'ın Hisse Performansı

İhalenin toplam bedeli 1 milyar 209 milyon 687 bin 681 lira olarak belirlendi. Ral Yatırım, idare tarafından 27 Mart 2024'te, 10 gün içinde sözleşme yapmak üzere çağrıldığını duyurdu. Şirketin hisseleri, şubat ayından itibaren gösterdiği yükselişle, yatırımcılarına yıllık bazda %231,05 oranında prim sağladı. Aylık %54,36 değer kazanımının ardından hisseler, %0,63'lük sınırlı bir düşüşle 125,8 lira seviyelerinde işlem gördü. RALYH, haftalık bazda ise %0,72 oranında artış kaydetti.

Editör: Halit Alptekin