Teknik analizde "Al Sinyali" veren hisseler Teknik analizde "Al Sinyali" veren hisseler

Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla temettü dağıtımına yönelik bir açıklama yaptı. Şirketin temettü dağıtmama kararı, yatırımcılar arasında önemli bir gündem maddesi haline geldi.

Şirketin Kâr Payı Dağıtım Kararı

Pera Gayrimenkul, 2023 yılına ait dönem kârının Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) göre 146.950.469 TL, yasal kayıtlara göre ise 108.075.387 TL olduğunu açıkladı. Yine aynı döneme ilişkin faaliyetlerin, kâr payı dağıtımı yapılmasını gerektirmediği belirtildi.

Yatırımcılara Yapılan Duyuru

Şirket tarafından yapılan açıklamada, "2023 faaliyetlerinin, kâr payı dağıtımını gerektirmediği ve bu nedenle kâr payı dağıtılmayacağı" ifade edildi. Bu kararın, genel kurul onayına sunulup yatırımcılara duyurulacağı bildirildi.

PEGYO Hisselerindeki Güncel Durum

Temettü dağıtım kararının açıklandığı gün, PEGYO kodlu hisselerde düşüş gözlendi. Şirketin hisseleri, yıllık olarak yüzde 200'ün üzerinde prim yaparken, son zamanlarda aylık yüzde 9, haftalık ise yüzde 5'in üzerinde değer kazanmıştı. Ancak, söz konusu açıklamanın yapıldığı anda yüzde 2'ye yakın bir düşüşle 23 lira seviyesinde işlem gördü.

Editör: Halit Alptekin