Küresel petrol piyasaları, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Hamas ile bayram öncesinde ateşkesi müzakere etme sözü vermesiyle sarsıldı. Brent petrolün varil fiyatı, bu haberin etkisiyle %1,56'lık bir düşüş yaşayarak 89,74 dolara geriledi.

Görüşmelerin Geleceği ve Jeopolitik Gelişmeler

İsrail lideri Netanyahu'nun, Hamas ile yeniden başlayacak görüşmelerde ateşkesi taahhüt etmesi, jeopolitik gerginlikler ve arz endişeleri nedeniyle yükselişte olan petrol fiyatlarını düşüşe geçirdi. Hamas heyeti, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarını durdurması ve Filistinlilere yardım sağlanması gibi talepleri dile getirdi.

Kahire'deki Müzakereler ve İsrail'in Duruşu

Yabancı yatırımcıların borsaya ilgisi zirvede! Yabancı yatırımcıların borsaya ilgisi zirvede!

Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenecek olan müzakerelerde İsrail ve Hamas temsilcileri, esir takası dahil çeşitli konuları ele alacak. İsrail ordusu, Han Yunus bölgesinden çekilme kararı alarak bu gelişmelere olumlu bir sinyal verdi.

Petrol Piyasasında Teknik Göstergeler

Petrol piyasalarındaki bu değişimler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz politikaları ve Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararları gibi diğer ekonomik faktörlerle birleşerek yatırımcıların dikkatini çekiyor. Brent petrolün direnç ve destek seviyeleri teknik analistler tarafından yakından izlenmekte.

Editör: Halit Alptekin