Borsa İstanbul, incelemeler sonucunda Pasifik Teknoloji ve Sekuro Plastik hisselerinde tedbir kararı aldı.

Önleyici Tedbirler Uygulanacak Hisseler

Borsa İstanbul (BİST), yaptığı detaylı incelemeler sonrasında iki şirket hissesine yönelik önleyici tedbirlerin uygulanacağını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Pasifik Teknoloji ve Sekuro Plastik hisselerinin belirli bir süre için tedbir kapsamına alındığı duyuruldu.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) Detayları

BİST, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında aldığı bu kararla, Pasifik Teknoloji ve Sekuro Plastik hisselerinin 04/04/2024 tarihinden başlayarak 03/05/2024 tarihine kadar olan süreçte kredili işlemlere konu edilemeyeceğini belirtti. Söz konusu tedbir, hisse senetlerinin piyasa düzeni ve istikrarını koruma amacıyla alındığı anlaşılıyor.

Yatırımcılar İçin Önemli Notlar

Yatırımcılar ve piyasa katılımcıları için bu karar, söz konusu hisse senetlerinde yapacakları işlemler açısından önem arz ediyor. Karar, hisse senetlerindeki olağanüstü fiyat ve miktar hareketlerinin sınırlanması amacıyla alındığı görülüyor. Yatırımcıların bu dönemde ilgili hisse senetleriyle ilgili işlemlerini bu tedbirleri göz önünde bulundurarak planlamaları gerekiyor.

Editör: Halit Alptekin