Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş., geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay aldıktan sonra bugün talep toplamaya başladı.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş. (OZYSR), Borsa İstanbul A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, talep toplama sürecine başladığını duyurdu. İki gün sürecek olan bu işlemde paylar, 28 TL fiyatla yatırımcılara sunulacak.

İlk Emir Önceliği ve Detaylar
Talep toplama işlemleri, 10:30 ile 13:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Borsa İstanbul’un açıklamasına göre, aynı MKK sicil numarasına sahip emirlerden sadece ilk emir dağıtıma katılacak. Talep toplama sürecinde, 26.000.000 TL nominal değerinde paylar satışa sunulacak. Fazla talep gelmesi durumunda ise 5.200.000 TL nominal değerli ek paylar da satılabilecek. Bu sürecin sonunda, maksimim emir değeri 873.600.000 TL olacak.

Şirketin Köklü Geçmişi

1973 yılında kurulan Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş., sıcak daldırma galvanizli tel ve tel mamulleri üretimi yapmaktadır. Enerji, altyapı, kablo, otomotiv, yapı, tarım, mobilya, ambalaj, beyaz eşya, çevre ve güvenlik sistemleri gibi birçok sektöre hizmet veren şirket, son üç yılda gelirini 185 milyon dolara çıkarmıştır.

Editör: Halit Alptekin