Ekonomist ve Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden başlattığı anket ile dikkatleri üzerine çekti. 40 yaş ve altı kullanıcıların katılımını hedefleyen ankette, “Geleceğe dair umudunuz var mı?” sorusu yöneltildi. Kısa sürede büyük ilgi gören ankete, 125 bini aşkın kişi katıldı ve sonuçlar çarpıcıydı.

Ezici Çoğunluk Umutsuz

Prof. Dr. Demirtaş’ın 6,1 milyon takipçisi bulunan hesabında yayınlanan ankete katılanların yüzde 73,4’ü geleceğe dair umutsuz olduklarını belirtirken, sadece yüzde 26,6’sı umutlu olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Demirtaş, anketin sonuçlarını “Korkunç bir istatistik” olarak değerlendirdi.

Anketin Sonuçları Korkutucu

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, anketin bitmesine 15 saat kala yaptığı paylaşımda sonuçları yorumlayarak, Türkiye’nin genç neslinin geleceğe dair umutsuzluğunu vurguladı. Anket, 25 Haziran Salı günü saat 22.08’de sona erecek.

Türkiye Ekonomisine Dair Endişeler

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Türkiye ekonomisine dair tespit ve yorumlarını sosyal medya hesabından paylaşmaya devam ediyor. Anket sonuçları, genç neslin ekonomik ve sosyal geleceğe dair ciddi endişeler taşıdığını gözler önüne seriyor. Bu durum, Türkiye’nin geleceği adına düşündürücü bir tablo ortaya koyuyor.

Editör: Halit Alptekin