Anadolu'nun ilk şirketi 4 bin yıl önce 15 kilo altınla kuruldu! Anadolu'nun ilk şirketi 4 bin yıl önce 15 kilo altınla kuruldu!

Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Batı Afrika'da 25 farklı firma ile önemli bir makarna satış anlaşması imzaladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla yapılan açıklamada, bu anlaşmanın toplam değerinin 25 milyon 510 bin Amerikan Doları olduğu belirtildi. Ürün teslimatlarının 30 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

OBAMS Hisselerindeki Hareketlilik

Oba Makarnacılık'ın (OBAMS) kodlu hisseleri, bu anlaşmanın ardından değer kazandı. Haftanın son işlem gününde, hisseler 45,26 Türk Lirasından başlayıp, 48 Türk Lirasına kadar yükseldi. Ancak bu yükselişin ardından hisseler, 46,84 Türk Lirasından işlem görüyor. Şirketin hisseleri, haftalık bazda yüzde 8 civarında değer kazanırken, günlük bazda da yükseliş trendini sürdürüyor. Nisan ayı, hisselerin 39,24 Türk Lirasından halka arz edilmesinden bu yana yeşil mumlarla pozitif bir başlangıç yaptı.

Şirketin Pazar ve Hisselerdeki Gelişimi

4 Mart haftasında 69,4 Türk Lirasına kadar yükselen OBAMS hisseleri, daha sonra düşüş trendine girmişti. Şirket, bu yeni anlaşmayla Batı Afrika pazarında güçlü bir konuma ulaşmayı hedefliyor. Oba Makarnacılık'ın halka arzı sırasında gösterilen yoğun talep ve bu yeni anlaşma, şirketin pazar ve hisse senedi performansı üzerinde etkili oluyor.

Editör: Halit Alptekin